ODSTRAŇOVANIE TETOVANIA LASEROM

Určité prípady si vyžadujú razantnejší zákrok akým je odstránenie tetovania pomocou lasera. Niektorí zákazníci si z rôznych dôvodov neželajú mať na istých miestach tela žiadne tetovanie, alebo je pri voľbe cover-up nevyhnutné aj použitie lasera, najmä ak je požadovaný nový motív svetlejšej farby v porovnaní so starým tetovaním.

V našom štúdiu preto ponúkame aj tento typ služby. Používame YAG Laser, nový revolučný systém, ktorý zameriava energiu zábleskov výlučne na melanín, resp. pigment v pokožke, takže na rozdiel od invazívnych laserov nespôsobuje plošné tepelné poškodenie tkaniva v podobe spálenín, strupov alebo jaziev.

Tento typ lasera odstraňuje nielen tetovanie, ale aj permanentný make-up a pigmentové škvrny. Jeho laserové lúče reagujú v koži len na konkrétny odstraňovaný pigment. Okolitá pokožka tak zostáva nepoškodená aj vďaka nižšej šírke pulzu oproti iným laserovým platformám. Energia pôsobí na pokožku omnoho kratšie, a preto je možné použiť vyššie hodnoty odstraňovania. Na základe toho môže byť odstránené aj profesionálne a veľmi detailne prepracované a sýte tetovanie. Samozrejme tu platí pravidlo, že čím je tetovanie staršie, tým sú výsledky jednotlivých zákrokov efektívnejšie.

Je potrebné podstúpiť niekoľko sedení, keďže pigmenty farieb sú usadené v koži v niekoľkých vrstvách, ktoré je nutné rozbiť. V priemere je potrebné absolvovať aspoň 3 sedenia s odstupom približne 6 týždňov medzi jednotlivými sedeniami. V prípade vyblednutého a amatérsky spracovaného tetovania je niekedy postačí aj jedno sedenie. Najlepšie je odstraňovaná farba čierna, modrá či hnedá, pričom každá z nich reaguje na iný typ pulzu, ktorý sa nastavuje počas zákroku.