oprava tetovania

Aj napriek tomu, že sa vám po rokoch tetovanie nepáči, alebo to tatér „zbabral“, vždy je šanca tetovanie opraviť… alebo odstrániť. Oprava tetovania môže zahŕňať zvýraznenie vyblednutých farieb, alebo doplnenie vypadnutej farby. V závažnejších prípadoch môže zákazník požiadať o úplné prekrytie tetovania iným motívom, tzv. cover up.

Najčastejšie sa stretávame s prípadmi starých tribalov alebo mien bývalých frajerov a frajeriek. Tým, že ide prevažne o staré tetovania, niekedy aj pätnásť, dvadsať ročné kerky, sú často aplikované čiernou, prípadne tmavou farbou. Tá sa žiaľ nedá prekryť svetlými farbami.

Princíp spočíva v tom, že farba nového tetovania musí byť o odtieň, resp. pár odtieňov tmavšia ako farba starého tetovania. Určité množstvo farebných pigmentov naviazaných v strednej vrstve kože nemožno vytlačiť svetlými pigmentami. Výsledkom by bolo, že staré tetovanie aj napriek aplikácii novej farby stále preniká cez kožu a je viditeľné. Musíte sa teda rozlúčiť s predstavou, že si čierny nápis „only god can judge me“ necháte prekryť bielou ružou.

Okrem výberu farieb sa kladie dôraz aj na veľkosť a tvar nového motívu. Musí byť dostatočne veľký, alebo by mal kopírovať tvar starého tetovania.