TETOVANIE

MÁŠ UŽ MOTÍV?

NIE

Svoje rozhodovanie určite nepodceň a na premyslenie si daj čas. Možno ti pomôže inšpirácia z mojej galérie. Stále som otvorený možnosti návrh konzultovať a spoločne s tebou ho dotvoriť. Môžeš ma osloviť cez kontaktný formulár nižšie.

ÁNO

Super, si o krok bližšie k tetovaniu! Dúfam, že s návrhom si sa rozhodol správne a mojím výtvorom na tvojom tele sa budeš dlho chváliť. Ak si si návrhom ešte nie úplne istý, sprav si test odpovedaním na tieto štyri otázky.

KOĽKO ŤA BUDE TETOVANIE STÁŤ?

Táto otázka nadväzuje na predchádzajúcu, a teda cena sa odvíja od počtu hodín strávených tetovaním. Hodinová sadzba je 50 €, v prípade maličkých vecí a zároveň minimálna čiastka je 50 €. Cena je úzko spätá s použitou technikou, zložitosťou a veľkosťou motívu a farbami, čo sa odrazí na čase a následne aj na cene výslednej kerky.

 

Ak chceš vedieť presnejšiu cenu pre tvoje tetovanie, pošli mi návrh, alebo podobné tetovanie a popíš jeho veľkosť a miesto, kam by si to chcel.

KTO ŤA BUDE TETOVAŤ?

Tetovať ťa bude niekto z nášho týmu na výber máš troch tatérov a to:  Miroslav „Bazy“ Bazger, Erik Tudoš a Paulu. V galérii si môžeš čeknúť našu tvorbu. Prečítaj si aj niečo zaujímavé o nás a zisti či som ten pravý tatér na realizáciu tvojho tetovania.

POSTUP PRÁCE A TECHNIKA TETOVANIA

Po výbere a prekreslení motívu na papier sa tento dizajn prenáša pomocou špeciálneho gélu na vopred dezinfikovanú a oholenú pokožku zákazníka. Po obtlačení motívu si tatér pripraví pracovný stôl. Pred akoukoľvek manipuláciou s pokožkou zákazníka si tatér dezinfikuje ruky a používa jednorazové rukavice a jednorazové sterilné ihly.

V našom štúdiu používame tzv. cartridge, ktoré sa jednoducho a rýchlo nasadia do tetovacieho strojčeka. Ten je spolu s napájacím zdrojom a káblom obalený do jednorazovej fólie, rovnako ako opierka na ruku, prípadne časti tetovacieho kresla, ktoré je plne polohovateľné a hydraulické, rovnako ako stolička tatéra.

Tatér ešte naplní jednorazové plastové kalíšky tetovacími farbami a pripraví si vazelínu, resp. masť na prírodnej báze na natieranie pokožky zákazníka, aby sa nevysušovala pravidelným utieraním prebytočnej farby a kvôli lepšiemu vnikaniu farby do kože. Tatér namočí špičku tetovacej ihly do farby a začne pracovať.

Ihla vniká do strednej vrstvy kože, tzv. dermis, kde sa usádzajú jednotlivé farebné pigmenty a presvitajú cez vrchnú vrstvu kože – epidermis, takže tetovanie je viditeľné, ale zároveň zostáva uchované po celý život. Rôznymi faktormi ako je nesprávna aplikácia tetovacej farby (ihla nevnikla dostatočne hlboko do kože), nevhodný výber časti tela, nevhodná starostlivosť a pod., môže byť tetovanie znehodnotené, takže farba „vypadne“.

Po vykonaní práce umyje tatér tetovanie, osuší ho a aplikuje naň špeciálny sprej, ktorý zmierni začervenanie a zanechá jemný ochranný filter na pokožke, prípadne nanesie vrstvu vazelíny alebo mastičky a zabalí nové tetovanie do jednorazovej fólie. Viac sa môžete dočítať v článku o starostlivosti o tetovanie.