informácie pred tetovaním

Výber tetovania je samozrejme veľmi vzrušujúca záležitosť. Práve preto má pri tom množstvo ľudí tendenciu robiť nesprávne rozhodnutia. Ak si chceš byť istý, že to tvoje bude aj s odstupom času správne, dopraj si chvíľku času a s chladnou hlavou si úprimne odpovedz na tieto štyri otázky.

MOTÍV TETOVANIA

Mysli na to, že niektoré tetovania sa stanú časom viac príťažou ako radosťou. Napríklad ak je tvoj vybraný motív súčasťou aktuálneho trendu, musíš sa pripraviť na to, že neskôr môže byť mnohými považovaný za tuctový alebo neoriginálny. Preto nepodľahni čaru Instagramu a dôkladne sa zamysli nad tým, či je to presne to, čo chceš mať na tele po zvyšok života. Taktiež tetovania robené ako prejav lásky či rebélie sú najčastejšie tými, s ktorými sa klienti vracajú a žiadajú o úpravu. Tetovanie sa stane neoddeliteľnou súčasťou tvojho tela, preto si daj záležať na výbere. Najlepšie je, ak má pre teba nejaký dlhodobý osobnostný význam. Vtedy aj po vypršaní prvotného estetického čara dôležitosť myšlienky ostane.

Náš TIP: Je super, ak sa na tvorbe sám podieľaš. Vtedy je tetovanie omnoho autentickejšie a osobnejšie. Preto máte všetci možnosť prísť nie len s motívom ale aj myšlienkou. Veľmi radi s tebou tvojej tetovanie dotvoríme tak, aby pre teba bolo dokonalé!

AJ TETOVANIE MÁ SVOJU „ŽIVOTNOSŤ“

Pamätaj, že telo sa mení a tetovanie nebude vyzerať aj po 10tich rokoch rovnako. Si ochotný chodiť na pravidelné úpravy, či radšej stavíš na časť tela, ktorá tak ľahko nepodlieha zmenám? A ďalšou dôležitou otázkou je, bol by si si ochotný dať vytetovať ten istý motív teraz, ale aj keď budeš mať 30? Pravdepodobne nebudeš v skutočnosti navždy „young wild and free“, tak porozmýšľaj, či sa po nejakom čase za podobný nápis na tele nebudeš skôr hanbiť.

A ČO TVOJA PRÁCA?

Mysli na svoje kariérne ciele. Ak je šanca, že by ti tetovanie mohlo spôsobiť problémy, tak radšej zvoľ miesto, ktoré sa dá jednoducho zamaskovať oblečením. Môžeme ale byť radi, že v dnešnej dobe sú už tetovania spoločnosťou veľmi pozitívne akceptované. Rozhodne sa zas nemusíš báť, že kvôli vhodnému estetickému tetovaniu budeš mať v bežnom jobe problémy v práci.

VIEŠ AKÝ JE ROZDIEL MEDZI 10 A 50 EUROVÝM ROVNAKÝM TETOVANÍM?

Určite je mnoho tatérov, ktorí sú ochotní ti urobiť tetovanie takmer zadarmo. No si si istý, že práve to chceš? Pri výbere tatéra by cena tetovania určite nemala zohrávať hlavnú úlohu. Prečo? Tetovanie je na celý život a neskúsenosť tatéra či nekvalitný atrament môžu napáchať obrovské škody práve na tvojom tele. Určite nechceš krivé a rozliate čiary, alebo rýchlo blednúci atrament. Môžeš si preto byť istý, že investícia do kvalitného tetovania sa oplatí.